Ana Sayfa
Duyurular
Bakan Yardımcısı Yerlikaya Öğrencilerle Buluştu

BAKAN YARDIMCISI YERLİKAYA ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin düzenlediği program kapsamında Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileriyle bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, öğrencilerin Bahar Yarı Yılı ilk dersini gerçekleştirdi.

Mücadele ve kararlılığa dikkat çeken Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Hamza Yerlikaya, "İdealleriniz, hedefleriniz olsun, mücadele edecek azminiz olsun. Hedefsiz asla olmaz. Gençlik de kaldığı gibi kalmıyor.” dedi.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nde öğrencilerle bir araya gelen Yerlikaya, sporun birleştirici gücü olduğunu söyledi. Sporun birleştirici gücü olduğundan bahseden Yerlikaya, önümüzdeki aylarda 500 tane milli sporculardan alım yapılacağının müjdesini de verdi.
Yerlikaya, “Bir şey yaparken önce inanacaksın, inanmak lazım, azmetmek, arzu etmek lazım. İnanmadığın bir şeyi asla yapamazsın. Örneğin inanmadan avukat, mühendis olmak mümkün değil. İdealleriniz olsun, hedefleriniz olsun. Bir mücadele edecek azminiz olsun, hedefiniz olsun Hedefsiz asla olmaz. Gençlikte kaldığı gibi kalmıyor. Ben ilk mindere çıktığımda 910 yaşındaydım, şimdi 43 yaşındayım. Günler gidiyor, istesek bile geri getiremiyoruz. Onun için mutlak bir hedefiniz olsun. Bir hedef için mücadele edin, korkmayın. Ne yaparsanız yapın yönünüz önce Kabe’ye sonra devletine. Asla devletten şaşmamak lazım. Bizim yön ve hedefimiz her zaman devlet” şeklinde konuştu.

Dersin ardından Rektör Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık, Bakan Yardımcısı’na teşekkür ederek bir tablo takdim etti.

Fotoğraflar