Ana Sayfa
Duyurular
Sapanca Myo’ Dan “üreten Kadınlar Buluşması “

SAPANCA MYO’ DAN “ÜRETEN KADINLAR BULUŞMASI “

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Sapanca Meslek Yüksek Okulu’nun düzenlediği etkinlikle 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü coşku ile kutlandı. Protokol üyeleri, SUBÜ ve SAÜ’ lü bilim insanları, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve öğrenciler ile basının katıldığı etkinliğe Sapanca Sosyal Gelişim Merkezi ev sahipliği yaptı.

Medya ve İletişim ile Halkla İlişkiler programı öğrencileri tarafından hazırlanan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

 Öğr. Gör.  Zuhal Erol ve Öğr. Gör. Servet Sezgin’in açılış konuşmalarının ardından “Notalarda Kadın “ konseriyle kadın konulu şarkılar izleyenleri büyüledi.

BİRSEL HASÇELİK’TEN MÜZİK ZİYAFETİ

Sakarya Üniversitesi, Devlet Konservatuvarı Öğr. Gör. Birsel Hasçelik’in müzik ziyafeti salondaki konuklara duygu dolu anlar yaşattı. Sanatçıya Konservatuvar öğrencisi Kaan Kaya kemanı ile eşlik etti.

Programda Sapanca MYO Öğr. Gör. Dr. Emin’e Balcı; “Akademide Kadın “ sunumu, SAÜ Öğr. Üyesi Prof. Dr. Sima Nart “ Güçlü Kadın Güçlü Ekonomi” , Geyve MYO Müdürü ve Senato Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Nermin Akyel ise “Kadın ve Kariyer “ başlıklı birer sunum yaptılar.

HAYATIN RENGİ KADIN DEFİLESİ

Ferizli MYO Öğr. Gör. Zehra Vahapoğlu’nun küratörlüğünde Moda Tasarım ve Tekstil programı öğrencilerinin hazırladığı defile ile renkli anlar yaşandı.

ÜRETEN KADINLAR BULUŞMASI

Kutlamada Büyükşehir Belediyesi Kadın şoförleri Derya Seviner,  Bahar Çamaş, SAÜ’lü Afrikalı kadın öğrenciler, Sapanca İlçe Emniyetten polis memuru Sinem Özbolat, Geyva markası temsilcisi Sevilay Çınar, Kırkpınarlı genç girişimci Melek Açelya Bağdat,  balkabaklı çikolata fikrine TÜBİTAK’tan patent alan Melike Çatak,  Gazipaşa Mahallesi Muhtarı Nimet Cebeci, SATSO Kadın Girişimciler Kurulu üyesi Sevgi Yazarken, Sakarya Abhaz Derneği Başkan Yrd. Ülkü Yıldız Sapanca Engelliler Derneği Genel Sekreteri Türkan Yıldırım protokolden hediyelerini aldılar ve başarı hikâyelerini paylaştılar.

HAYATTAN KADIN KARELERİ

Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğr. Gör. Deniz Dedemoğlu Köktan’ın drama gösteri izleyicilere eğlenceli anlar yaşatırken, öğrenci ve hocaları sahnede buluşturan müzikli gösteride iletişimde empati ve kadının liderlik özelliğine vurgu yapıldı.

Program sonunda toplu aile fotoğrafı ile 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliği son buldu.

Fotoğraflar