Ana içeriğe atla

1948 yılından beri Filistin’e ait topraklarda lobi faaliyetleri ve ekonomik gücüyle susturduğu devletleri arkasına alarak katliam ve gasp faaliyetlerini sürdüren terör devleti İsrail; zulümlerine Müslümanlar için kutsal olan Ramazan ayında, yine Müslümanlar için kutsal olan Mescid-i Aksa ve çevresinde acımasızca devam ediyor.

Kundaklarındaki bebeklerin ve ambargo nedeniyle belli bölgelere hapsedilmiş insanların üzerine bombalar yağarken dünyanın vicdanlı bir kısmının tepki göstermek ve dua etmekten başka ellerinden bir şey gelmiyor. ‘Uygarlığın’ beşiği olduğunu sanan ülkeler ise evlerinden silah zoruyla ve şiddet kullanılarak zorla çıkarılan, kutsal mekânlarında üstlerine plastik mermiler ve gaz bombaları yağdırılan insanların yaşadığı zulmü sadece izlemekle yetiniyor.

Dünya beşten büyüktür.

Biz Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi olarak haklı mücadelelerinde mazlum Filistin halkının yanındayız. Yüz yıllar boyunca atalarımızın idaresinde barış ve huzur içerisinde yönetilen topraklarda, Kudüs’te ve Mescid-i Aksa’da gelecek güzel günler yakındır!

 

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü

 

No persecution lasts forever.

The terror state Israel, by getting the states onside that it silenced with its lobbying and economic power behind, has been carrying out massacre and extortion activities in the Palestinian territories since 1948; their persecution continues ruthlessly in and around Masjid al-Aqsa, which is holy for Muslims, again in the Muslims’ holy month of Ramadhan.

While bombs are raining down on babies in swaddles and people imprisoned in certain areas due to embargo, a conscientious part of the world can do nothing but react and pray. Countries that think they are the “cradle of civilization”, on the other hand, are content with just watching the persecution of people who were forced out of their homes at gunpoint and violence, and plastic bullets and gas bombs dropped on them in their holy places.

The world is bigger than five. 

We, Sakarya University of Applied Sciences, stand by the oppressed Palestinian people in their righteous struggle. In the lands that have been ruled in peace and tranquility under the rule of our ancestors for centuries, better days are coming soon in Jerusalem and Masjid al-Aqsa!

 

Sakarya University of Applied Sciences Rectorate